sherkat shahrak haye san'ati ostan markazi,arak,markazi

پیوند های اصلی

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري

پايگاه اطلاع رساني سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران

پايگاه اطلاعات صنايع كوچك و متوسط كشور

پورتال ايران

 

پورتال خدمات دولتي

مركز ارتباطات مردمي رياست جمهوري

 

صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع كوچك آماده تامين كسري وثيقه واحدهاي صنعتي كوچك مي‌باشد.

مدیرعامل صندوق ضمانت و سرمایه‌گذاری صنایع کوچک: صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع كوچك آماده تامين كسري وثيقه واحدهاي صنعتي كوچك مي‌باشد. اين صندوق در حال حاضر به عنوان مجري طرح عارضه‌يابي صنايع كوچك نيز مي‌باشد.

طي جلسه‌اي كه صبح امروز با حضور علي تعقلي مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع كوچك، مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان مركزي، مديركل آموزش فني و حرفه‌اي استان و با حضور بيش از 70 نفر از واحدهاي صنعتي، نماينده انجمن‌هاي فعال استان، هيات مديره شركت عمران شهرك‌ صنعتي خيرآباد و شهرك صنعتي اراك و شهرك صنعتي ايبك‌آباد در محل ساختمان مركز خدمات فناوري و كسب و كار اراك برگزار شد كه در اين نشست صنعتگران استان با خدمات صندوق ضمانت‌ سرمايه‌گذاري صنايع كوچك آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان؛ علي تعقلي مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع كوچك در اين نشست طي سخناني اظهار داشت:  صندوق طبق قانون مصوب مجلس در سال 1384 تشکیل شد و اين صندوق 100 درصد دولتي و زير نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت اداره می شود.

وي خاطرنشان كرد: صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع كوچك از جمله صندوق‌هاي توسعه‌اي بخش توليد است كه با هدف تسهيل سرمايه‌گذاري از طريق صدور ضمانت‌نامه اعتباري ايجاد و هم‌اكنون داراي 31 نمايندگي در مراكز استان‌ها ميباشد.
تعقلي ضمن ارائه خط مشي، اهداف و برنامه‌هاي صندوق، آمادگي خود جهت صدور ضمانت‌نامه اعتباري جهت كليه واحدهاي صنعتي كوچك و بويژه واحدهاي صنعتي عضو خوشه‌هاي كسب و كار را اعلام و گفت: صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع كوچك با بانكهاي گوناگون نظير بانك ملي، صنعت و معدن، كشاورزي، سينا، پاسارگاد، صندوق مهر امام رضا(ع) و موسسه مالي و اعتباري كوثر تفاهم‌نامه همكاري دارد و در اين راستا سعي دارد كسري وثايق مورد نياز واحدهاي صنعتي كوچك جهت اخذ تسهیلات اعطایی بانکها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع و استفاده از وجوه اداره شده و سایر منابع مالی
 در چارچوب سیاستهای صنعتی و برنامه های توسعه کشور در زمینه احداث، توسعه، بهسازی و نوسازی، سرمایه در گردش را از طريق صدور ضمانت‌نامه اعتباري تامين نمايد.

وي با اشاره به اهتمام دولتمردان در حمايت از طرح‌هاي كارآفريني بويژه طرح‌هاي دانش‌بنيان، تصريح كرد: اين صندوق تا سقف 10 ميليارد ريال براي صنايع كوچك جهت اخذ تسهيلات بانكي و تامين كسري وثايق ضمانت‌نامه اعتباري صادر مي‌نمايد.ایشان افزودند در چند ماه آینده سقف ریالی ضمانت نامه از 10 میلیارد ریال به 30 میلیارد ریال افزایش می یابد که از طریق نمایندگان اطلاع رسانی خواهد شد.

وي گفت: اين صندوق وثايق مورد نياز واحدهاي صنعتي جهت اخذ تسهيلات بانكي را به ميزان 70 درصد اصل و سود تسهيلات در مناطق توسعه يافته و 85 درصد اصل و سود تسهيلات در مناطق كمتر توسعه يافته، تعهد مي‌نمايد.وی ادامه داد مزیت صندوق اخذ به مراتب وثایق ساده تر نسبت به بانک می باشد و با ظریب تکاتری متولیان صنایع کوچک می توانند وثایق ارزشمند خود را افزایش دهند. ضمن اینکه بعد از مصوبه مجمع سقف درصدی ضمانت صندوق از اصل و سود افزایش می یابد.

تعقلي در خصوص مدت زمان صدور ضمانت‌نامه از سوي اين صندوق گفت: اين صندوق ضمانت‌نامه‌هاي عدم پرداخت كمتر از سه ميليارد ريال را در كمتر از يك هفته و بالاي سه ميليارد ريال را ظرف مدت 20 تا 30 روز صادر مي‌كند؛ ليكن در حال حاضر مطابق اساسنامه صندوق از ارائه ضمانت‌نامه‌هاي پيش‌پرداخت، بيمه، ماليات، فروش، اعتبار خريدي، خريد از بورس و تعدادي از ضمانت‌نامه‌هاي ديگر معذوريم كه اميد است با پيگيري‌هاي انجام شده از سوي اين صندوق اين مهم نيز مرتفع گردد.
تعقلي افزود: اولويت تامين ضمانت‌ اين صندوق براي دريافت تسهيلات سرمايه‌در گردش، طرح‌هاي ايجادي، عارضه يابي واحدهاي صنعتي، طرح‌هاي دانش بنيان و طرح‌هاي مستقر در شهركهاي صنعتي و شهرك‌هاي فناوري مي‌باشد.

مديرعامل صندوق ضمانت‌ سرمايه‌گذاري صنايع كوچك افزود: در حال حاضر صندوق ضمانت به عنوان مجري طرح عارضه‌يابي صنايع كوچك و طرح كمك‌هاي فني و اعتباري با عامليت بانك صنعت و معدن مي‌باشد و اين صندوق آمادگي دارد با استفاده از مشاوران مورد اعتماد خود اقدام به عارضه‌‌يابي واحدهاي صنعتي كوچك داراي پروانه بهره‌برداري نمايد و جهت رفع عارضه‌هاي شناسايي شده انها را به بانك صنعت و معدن جهت اخذ تسهيلات بانكي معرفي نمايد  همچنين اين صندوق علاوه بر پرداخت هزينه عارضه‌يابي به مشاور طرح، نسبت به تامين وثيقه مورد نياز واحدهاي صنعتي به ميزان 70 الی 85 درصد  نيز اقدام مي‌نمايد و طرح‌هاي صنعتي با پيشرفت بالا نيز از محل كمكهاي فني و اعتباري به بانك صنعت و معدن معرفي مي شوند كه در اين نوع تسهيلات نيز صندوق ضمانت وثايق مورد نياز واحدهاي صنعتي را تامين مي‌نمايد .مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع كوچك در پايان اظهار داشت: اين صندوق محدوديتي براي ارائه ضمانت‌نامه براي طرح‌هاي توليدي و صنعتي وابسته به شركت‌هاي تعاوني توليدي نيز ندارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی نیز در اين نشست با بیان اینکه در حال حاضر شهرک‌های صنعتی استان مرکزی بالغ بر 30 هزار فرصت شغلی مستقیم را در بخش صنعت ایجاد کرده گفت: در استان مرکزی حدود دو هزار و 800 واحد صنعتی در حال فعالیت هستند که از این تعداد حدود هزار واحد صنعتی از صنایع کوچک را شامل می‌شوند.
حامد یحیی افزود: در حال حاضر یک هزار و 100 واحد دارای پروانه بهره‌برداری در شهرک‌های صنعتی استان وجود دارد که از این میزان حدود 970 واحد در چرخه تولید است.

وی ادامه داد: با توجه به برخورداري استان مرکزی از موقعیت ممتاز جغرافیایی، استقرار فراگیر صنایع گوناگون، غنای فرهنگ صنعتی، سهولت دسترسی به انرژی‌های مصرفی و... شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی تاکنون مبادرت به احداث 19 شهرک صنعتی در نقاط مختلف این استان کرده و بستری مناسب برای سوق دادن سرمایه‌ها به سمت و سوی تلاش، تولید و اشتغال پویا را از سوی متخصصان و سرمایه‌گذاران علاقمند، از طریق استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی نو بنیاد در شهرک‌های صنعتی این استان فراهم آورده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی بیان داشت: هدف از برگزاری این نشست آشنایی صاحبان صنایع کوچک و متوسط با خدمات صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک است.

یحیی تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند با دادن درخواست به نماینده این صندوق از خدمات قابل ارائه و صدور ضمانت‌نامه بهره‌مند شوند.

sherkat shahrak haye san'ati ostan markazi,arak,markazi

مطالب ويژه

sherkat shahrak haye san'ati ostan markazi,arak,markazi

 

زمان آخرين بروزرساني سايت

دوشنبه 27 آذر 1396

sherkat shahrak haye san'ati ostan markazi,arak,markazi

شمارنده

 

کل بازدید کنندگان